Ahmet Hakan’a mektup yazdı: Diyanet’in ‘araba sevdası’… Ali Erbaş’ı Mehmet Görmez yaktı

Ahmet Hakan, Ali Erbaş’a ilişkin yazısı sonrası Erbaş’tan gelen açıklamayı bugünkü köşesinde yayımladı. Açıklamada Erbaş, lüks araba eleştirilerine yönelik “bize 2023 yılına kadar hiç araba tahsis edilmedi. Eski araba artık kullanılamaz hale gelip envanterden düşünce ihtiyaca binaen söz konusu araba, kiralama yöntemiyle kullanılmaya başlanıldı” dedi.

‘ESKİ ARABA KULLANILAMAZ HALE GELDİ’

Son olarak da Audi A8 marka arabaya ilişkin sosyal medyada yer alan eleştiriler. Erbaş şunları söyledi:

“2010 yılında Diyanet’e tahsis edilen 2006 model arabadan sonra 2015 yılında bir araba tahsis edilmiş ve yine kıyamet kopmuştu. O günkü Diyanet İşleri Başkanımız yine nezaket ve eleştiri sınırlarını aşan acımasız saldırılara dayanamayıp arabayı Başbakanlığa iade etmişti. İnternete bakarsanız ne acımasız haberler ve saldırılar yapıldığını görürsünüz. Aradan geçen bunca yıla rağmen bize 2023 yılına kadar hiç araba tahsis edilmedi. Eski araba artık kullanılamaz hale gelip envanterden düşünce ihtiyaca binaen söz konusu araba, kiralama yöntemiyle kullanılmaya başlanıldı.”

‘DUA METNİNİ AVUCUNA YAZDI’ İDDİASI

Erbaş, sosyal medyada yayılan ve “Dua metnini avucuna yazmış, oradan okuyor” denilerek gündem olan görüntülere ilişkin de “Dua etmem istendiğinde makası sol avucumun içinde kamufle etmeye çalışırken oraya doğru bakmamı sanki avucumun içinde yazı varmış da onu okuyormuşum şeklinde yorumlamak, çarpıtmak, videoya dikkatle bakınca fark edilmesine rağmen bunun üzerinden nezaket ve eleştiri sınırlarını aşan saldırılar yapmak haksızlık değil midir?” dedi.

ARAPÇA BİLMİYOR İDDİALARI

Ahmet Hakan, Erbaş’ın Arapça dili bilmediğine yönelik iddialara karşı akademik kariyerinden bahsettiğini dile getirdi ve “Diplomatik hassasiyet gereği Irak’ta yaşanan özel bir olayı bahane ederek itibar suikastına yol açan üslupla bir insana acımasız saldırılarda bulunmak haksızlık değil midir?” ifadelerini kullandığını belirtti.

2015 YILINDA NE OLMUŞTU

Ali Erbaş’ın açıklamasında bahsettiği 2015 döneminde yine Diyanet ve araba tartışmaları gündemde geniş yer almıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, o dönem yaptığı açıklamada “Baktılar ki tutmuyor, bu defa Diyanet İşleri Başkanı’na tutturdular bir Mercedes araba hikayesi tutturmaya çalıştılar. 1 milyon dediler arabanın bedeli 330 bin lira. Bugün Mercedes’e binmek lüks olmadan çıkmış” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x